Берое не можа да пробие Етър в последния мач през есента

beroe otbor
Снимка: facebook.com/pfcberoeok
-
-

Берое и Етър завършиха наравно 1:1 в последния си есенен мач. Гостите играха в последните минути с човек по-малко, след директен червен на Станев.

В 11-ата минута Енцо Ойос изпълни пряк свободен удар. При удара му топката се удари в човек от стената и топката излезе в ъглов удар. От него последва разбъркване в наказателното поле, като Вини Трибуле създаде проблеми на отбраната на Етър и стреля, но топката бе блокирана от защитник на „виолетовите“.

Седем минути по-късно Берое отново се опита да застраши вратата на Мартин Величков от статично положение. Джани Политино отправи първия точен изстрел в срещата, но ударът му попадна директно в ръцете на стража на гостите.

В 22-ата минута Етър създаде първата си по-опасна атака. Крум Стоянов проби по левия фланг, справи се с двама защитници на заралии и центрира, където Мариян Иванов опита акробатично изпълнение, което обаче премина високо над вратата на заралии.

10 минути по-късно Вини Трибуле засече хубаво центриране на Енцо Еспиноса, но прати изстрела си с глава над вратата на Величков.

В 35-ата минута Берое създаде най-доброто положение в мача. Енцо Ойос изпълни ъглов удар и намери абсолютно непокрития Викторио Вълков. Българинът стреля и щеше да отбележи, ако Георги Ангелов не беше изчистил топката от голлинията.

В 43-ата минута отборът на Хосе Луис Ачиари бе близо до откриването на резултата. Джани Политино напредна по десния фланг и центрира по земя към Сантиаго Годой, който с акробатичен удар принуди Величков да показва рефлекса си.

В началото на второто полувреме Политино стреля от границата на наказателното поле, но ударът му не затрудни вратаря на гостите.

Малко след това срещата бе прекъсната за над 10 минути заради гъст дим, който се получи вследствие на димки и факли. Важно е да се отбележи, че агитките на двата отбора гледаха мача един до друг, което се вижда рядко по терените в България.

В 67-ата минута Кольо Станев бе изведен с хубав диагонален пас. Крилото напредна по дясното крило и намери Мартин Моран, който беше абсолютно сам, но не успя да нацели топката.

Пет минути по-късно Величков допусна сериозна грешка, която за малко да доведе до гол за домакините. Енцо Ойос изведе Политино, но вратарят на гостите поправи грешката си и спаси удара на крилото.

В 75-ата минута Етър остана с човек по-малко. Сегундо Пачаме извърши нарушение срещу Кольо Станев. Футболистът на „виолетовите“ изпусна нервите си и продължи движението на крака си към корема на Пачаме. Никола Попов първоначално не забеляза това, но след намесата на ВАР даде директен червен картон на Станев.

Четири минути по-късно Берое създаде още една опасност. Вини Трибуле свали топката с глава към Политино, но ударът на втория мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Величков.

В 85-ата минута футболистите на Хосе Луис Ачиари организираха поредна хубава атака. Вини Трибуле пусна топката към Политино, който отново не уцели вратата.

Секунди след това заралии направиха поредния си пропуск. Трибуле напредна по левия фланг и центрира към Сантиаго Годой, но Величков скъси бързо дистанцията и се намеси, а при добавката ударът на Политино бе блокиран от Георги Александров.

В четвъртата минута на добавеното време, което бе общо 16 минути, Енцо Ойос изпълни статично положение, Величков не се намеси добре и прати топката в тялото на Моузес Кандидус. Топката попадна на главата на Жорди Говеа, но появилият се като резерва играч не успя да прати топката в мрежата.