Берое най-накрая победи, макар и в контрола

nikolai kirov 1
Снимка: beroe.bg
-
-

Берое постигна най-накрая победа, макар и в контрола. Старозагорци се наложиха с 3:1 срещу Марица Пловдив, а проверката се игра на спортна база „Берое“ .

Берое поведе с 1:0 в 14-ата минута. Уерди Мара центрира от корнер в наказателното поле на Марица, където Калоян Кръстев бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на гостуващия тим.

В 32-ата минута Радослав Апостолов фаулира Симеон Мечев, след което капитанът на Берое реши да му отговори и се стигна до спречкване между двамата. Съдията показа директен червен картон на Мечев за реакцията срещу Апостолов, а футболистът на Марица получи жълт картон от рефера. Георги Динков се появи в игра на мястото на изгонения Мечев.

Гостите изравниха резултата в 37-ата минута, след като Георги Трифонов засече топката и я прати във вратата на Иван Гошев.

Берое поведе с 2:1 в 53-ата минута, когато Уерди Мера комбинира с Вини Трибуле в наказателното поле на Марица, а той прати топката във вратата на пловдивчани.

Берое направи резултата 3:1 в 60-ата минута. Уерди Мара подаде към Дамян Йорданов, който с диагонален удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Марица.

Следващата контрола на Берое е на 31 март срещу Септември София.

Берое започна със следния състав: Иван Гошев – Педро Енрике, Макс Челич, Калйдер Машедо, Спас Георгиев, Денислав Станчев, Симеон Мечев, Йоан Бауренски, Уерди Мара, Тонислав Йорданов, Калоян Кръстев