Берое лети високо при Херо! Размаза Черно море и оглави класирането (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Берое продължава блестящото си представяне през новия сезон. Възпитаниците на Димитър Димитров прегазиха Черно море с 4:0 и излязоха на първо място във временното класиране. Старозагорци изпревариха с 2 точки Лудогорец, който обаче е с мач по-малко.

Първата по-интересна ситуация дойде чак в 20-ата минута. И стреля опасно, но Василев изби в корнер.

В 26-ата минута Черно море получи тежък удар. Звездата на тима Родриго получи разтежение и бе принудително заменен от Денислав Ангелов.

След пропуски на Ибрахима Конте и Теди Мезаг, Берое все пак поведе в 39-ата минута. Александър Цветков намери Крум Стоянов с чудесен диагонален пас. Левият бек намери Кукула, който с удар от движение прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0. Голът обаче със сигурност може да се определи като нередовен, тъй като телевизионните повторения показаха, че Крум Стоянов се намира в положение засада при паса към него.

В 51-ата минута Берое удвои аванса си. Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където Кукула засече мощно с глава, намирайки долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 58-ата Берое оформи класиката в резултата. Алиун Фал нахлу в наказателното поле, но бе посрещнат от Георги Георгиев. Нападателят върна към Иван Минчев, който технично от границата на наказателното поле прехвърли напусналия голлинията си вратар, за да направи 3:0.

В 65-ата минута Черно море остана с човек по-малко. Георги Ангелов извърши грубо нарушение срещу Исмаил Иса, след което нападателят вдигна крак в опит да го ритне и го закачи леко. Заради това футболистът на варненци получи директен червен картон, а този на домакините – жълт.

180 секунди по-късно Берое стигна до четвърто попадение. Крум Стоянов центрира отляво, а Алиун Фал засече пред вратарското поле за 4:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: Християн Василев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Ерсон Диас Кукула, Гаюс Макоута, Алиун Фал, Ибрахима Конте, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Иван Минчев

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Илиан Илиев-младши, Васил Панайотов, Родриго Енрике, Емил Янчев, Стефан Велев, Исмаил Иса, Цветомир Панов