Берое изпусна Пирин, вратарят на „орлетата“ се превърна в герой (ВИДЕО)

0
beroe pirin

Берое и Пирин не излъчиха победител в мач от XVI кръг на efbet Лига. На стадиона в Стара Загора съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0. С основна заслуга за липсата на попадения бе вратарят на гостите – Максим Ковальов, който спаси куп опасни удари.

Първото опасно положение в мача дойде след по-малко от 120 секунди игра. Удар на Енцо Ойос обаче бе отразен от Максим Ковальов.

В 6-ата минута Скуадроне засече с глава центриране от корнер, но Ковальов отново стражът на гостите спаси.

Берое можеше да поведе в 22-ата минута. Сантяго Годой засече от трудна позиция центриране отляво. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

Минутка по-късно отново Годой можеше да даде аванс на домакините. Той засече пред вратарското поле центриране от корнер. Топката обаче мина високо над вратата.

В 38-ата минута Берое по чудо не стигна до голя. Вини Трибуле бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му по диагонала от ъгъла на вратарското поле обаче разтресе напречната греда.

180 секунди по-късно опасен шут на Енцо Ойос бе избит от Максим Ковальов.

Почти веднага след това изстрел от наказателното поле на Джани Политино мина високо над целта.

Берое имаше прекрасна възможност за гол след малко повече от 60 секунди игра през втората част. Джорди Говеа центрира отляво. Вини Трибуле бе оставен напълно необезпокояван на границата на вратарското поле и засече с глава, но покрай лявата греда.

В 53-ата минута Трибуле стреля по диагонала от ъгъла на наказателното поле, но Ковальов плонжира и изби.

Секунди след това Джани Политино шутира от 11 метра, но „облиза“ дясната греда.

В 65-ата минута удар на Годой от точката за изпълнение на дузпа попадна право в ръцете на Ковальов.

В 73-ата минута Енцо Ойос изстреля истински снаряд извън наказателното поле. Ковальов обаче с поредна фантастична намеса успя да избие в корнер.