Берое и Спартак (Вн) си размениха по един гол и по една греда (ВИДЕО)

serkan iusein
Снимка: beroe.bg
-
-

Берое и Спартак (Вн) не излъчиха победител в мач от третия плейофен кръг на Първа лига. На стадиона в Стара Загора съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Двата отбора удариха и по една греда. След това равенство, воденият от Димитър Димитров отбор остава на последно място с 22 точки, като го делят 5 от спасителния бряг, на който в момента се намира Пирин. Тимът на Николай Киров пък събра 31 точки – на 6 от опасната зона.

Берое можеше да поведе в 6-ата минута. Симеон Мечев центрира от фал. Васил Василев с глава отклони на границата на вратарското поле, където също с глава удар нанесе Макс Челич. Фигуейредо обаче се разтегна максимално, успя да докосне топката, която след това срещна напречна греда.

60 секунди по-късно шут от границата на наказателното поле на Мечев мина покрай лявата греда.

Лерой Микелс проби отляво и даде извеждащ пас за Евандро. Последният от ъгъла на вратарското с удар по диагонала порази долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Само 60 секунди по-късно гостите по чудо не удвоиха аванса си. Иван Йорданов изведе Денис Баланюк сам срещу вратаря. Караджов обаче запази самообладание и предотврати второ попадение във вратата си.

След половин час игра шут от дистанция на Ивей Ромееш мина покрай дясната греда.

Берое изравни в 41-ата минута. Серкан Юсеин, с изключително прецизен удар по диагонала от границата на наказателното поле, прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Фигуейредо за 1:1.

В 55-ата минута Спартак можеше да възстанови аванса си. Шут от над 20 метра на Лерой Микелс, обаче срещна напречната греда.

10 минути по-късно удар от ъгъла на вратарското поле на Микелс пък мина на сантиметри над горната греда.

В 74-ата минута Ивей Ромееш можеше да се възползва от неразбирателство в защитата на домакините. Слабият му удар отблизо обаче бе уловен от Караджов.

120 секунди след това удар с глава на Калоян Кръстев бе избит пред голлинията от Фигуейредо. При добавката пък Клайдер Машедо прати топката от външната страна на мрежата.

В 84-ата минута шут на Спас Георгиев от 12 метра по диагонала мина до десния страничен стълб.