Берое и съдиите не успяха да спрат Лудогорец (ВИДЕО)

1
beroe ludogorets

Лудогорец победи трудно като гост Берое. „Орлите“ се наложиха с минималното 1:0. Със спечелените 3 точки, шампионите дръпнаха на върха в класирането с 6 пред втория ЦСКА-София, който обаче е с мач по-малко.

В днешната среща, съдиите отново не останаха незабелязани. За разлика от двубоя срещу Септември, този път разградчани бяха сериозно ощетени. През първото полувреме главният съдия Драгомир Драганов не отсъди дузпа за гостите, за нарушение срещу Кешеру. През втората част пък един от помощниците му не маркира очевидна засада и Берое по чудо не поведе.

Срещата стартира с минута мълчание в памет на починалия Стойко Стойков, изиграл 203 мача с екипа на Берое и станал шампион с тима от Стара Загора.

В началните минути Бригидо засече с глава центриране на Камбуров, но неточно. В 26-ата минута Пластун стреля с глава, след центриране от корнер на Вандерсон, но над вратата.

120 секунди по-късно настъпи най-спорният момент в мача. Дяков изведе отлично Сисиньо, който подаде към Кешеру. Румънецът бе свален в наказателното поле, след като Иван Иванов го задържа и спъна. Футболистите на гостите логично поискаха дузпа. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка.

В 39-ата минута Бригидо отне топката от Вандерсон, напредна и стреля, но Пластун блокира удара му. Камбуров пък можеше да се разпише от фаул, но топката премина над вратата. 60 секунди преди да изтече полувремето, старозагорци пропиляха най-чистото положение. Охене изведе чудесно Бригидо сам срещу вратаря. Ренан обаче реагира отлично, успя бързо да скъси ъгъла и да спаси удара, а с това и сигурен гол.

През втората част надлъгването продължи и головите положения отново бяха кът. Лукоки центрира в наказателното поле към Кешеру, който от трудна позиция стреля високо над вратата. В ответната атака Охене стреля извън наказателното поле, топката рикошира в Пластун и премина до лявата греда. Ведага след изпълнението на корнера, Лудогорец организира скоростна контра. Натанаел изведе Кешеру сам срещу вратаря и нападателя прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе признато заради засада на румънеца. В 70-ата Якуб Швиерчок имаше отлична възможност да се разпише. Влезлият малко по-рано нападател засече от чиста позиция с глава центриране отдясно, но до гредата.

В 79-ата минута реферите бяха на път за втори път да сгафят фатално. Милен Желев получи отдясно и намери на чиста позиция Мартин Районов, чийто изстрел обаче профуча над напречната греда. В ситуацията обаче, Милен Желев бе в явна засада при паса към него.

60 секунди по-късно Лудогорец поведе. След центриране от корнер, Игор Пластун с глава отклони към Марселиньо, който също с глава, от непосредствена близост, прати топката в мрежата за 0:1. При гола останаха известни съмнения за засада при паса на Пластун към Марселиньо, но дори многократните повторения от различни гледни точки не успяха да покажат дали има такава.

Върджил Мисиджан можеше да предреши крайния изход. Той изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле, но топката разтресе напречната греда.