0
beroe
-
-

Берое и Ботев(Враца) завършиха 2:2  и си разделиха по точка. Двубоят се игра в Стара Загора.

В 10-ата минута Мартин Ачков стреля от движение, но ударът му премина над напречната греда.

Седем минути по-късно Берое поведе в резултата. Жорди Говеа и Франсиско Сагардия направиха хубаво двойно подаване. Капитанът на заралии нахлу в наказателното поле и отбеляза, въпреки че Федерико Бариос докосна топката и бе близо до това да я избие.

В 25-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Себастиан Вия показа хубава техника в пеналтерията и стреля към далечния ъгъл. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

Четири минути след старта на втората част Вия отново пробва късмета си, но Бариос улови спокойно.

В 55-ата минута Вия отново създаде проблеми за защитата на Ботев Враца. Колумбиецът проби по десния фланг и центрира. Той намери Сагардия, който стреля от движение. Неговият удар обаче срещна левия страничен стълб.

Четири минути след това Ботев Враца изравни. Мартин Смоленски изпълни корнер, а Браян Переа засече топката с глава.

В 61-ат минута домакините създадоха хубава контраатака. Сагардия пусна хубав пас към Вия, който очи в очи не успя да преодолее Бариос.

Десет минути по-късно попадение на заралии първоначално бе отменено заради засада. Вини Трибуле изведе Вия, а той не показа никакъв егоизъм и подаде към Джани Политино, който вкара на празна врата. След намесата на ВАР голът бе признат.

Гостите опитаха да стигнат поне до равенство, като успяха да го постигнат в 4-та минута на даденото продължение. Голът бе дело на Даниел Генов. Така резултатът стана 2:2 , но  това бе бе всичко от мача. Минута след гола врачани можеха да си тръгнат и с победата, но малко не им достигна. В крайна сметка мачът завърши 2:2