Берое би Левски,Камбуров влезе в историята!(СНИМКИ)

0
BEROE -LEVSKI

Отборите на Берое и Левски завършиха при резултат 3:1 в мача от последния кръг на първенството. Рубен Бригидо вкара в 28-ата минута. Мартин Камбуров в 50-ата минута удвои, а попадението е негово 17-то срещу „сините“. Нито един друг футболист в историята няма толкова голове във вратата на 26-кратните шампиони. Валери Божинов върна един гол в 71-ата минута от дузпа. Камбуров вкара в 89-ата минута за 3:1. BEROE -LEVSKIBEROE-LEVSKI
На стадион „Берое“ в Стара Загора двата тима играят за престиж. Домакините искат да завършат сезона с престижна победа на Левски, който вече беше победен на „Георги Аспарухов“ в плейофите.
Първият удар беше на Меска, но Кръстев без никакъв проблем улови. Мариани стреля в аут от добра позиция в 11-ата минута.
Божинов пробва удар от въздуха, а след грешка на Нганиони Камбуров пропусна да даде аванс на „зелените“. Той изпревари Кръстев, но не уцели вратата. Мартин Петков стреля опасно над гредата на Перниш в 20-ата минута.
В 27-ата минута Камбуров игра с глава между централните защитници, като прати топката високо в наказателното поле, след което Бригидо от малък ъгъл стреля от воле, пращайки топката в далечния ъгъл на Кръстев за 1:0. Това беше негово четвърто попадение за сезона от 25 мача. В 36-ата минута младият Ивайло Иванов дебютира за Левски, който замени Нганиони. Френският бранител получи травма и напусна терена.
Секунди преди края на първата част играчите в синьо искаха дузпа за игра с ръка на Василев, но не стана ясно, дали топката се отби в ръката на бранителя.Втората част стартира с положение за Станислав Иванов, който стреля в аут. Малко след това обаче Камбуров записа рекорден гол във вратата на Левски. Той навлезе отдясно в наказателното поле и стреля в центъра на вратата, а Николай Кръстев не се намеси добре и топката влезе в мрежата.
Така легендата вкара своя 17-и гол във вратата на „сините“, разписвайки се за първи път от 21 февруари тази година. Въпреки головата суша през последните три месеца Камбуров подобри постижението си от първата година на стадион „Берое“, когато се разписа 14 пъти от 30 мача. Това попадение беше 15-то за нападателя през тази кампания.
Младите Илия Юруков и Симеон Иванов смениха Сейдахмет и Александър Цветков. Мариан пробва удар от фаул, но Перниш спаси. В 70-ата минута Станислав Иванов беше фаулиран от Леони и Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Божинов, Мариани, Иванов и Мартин Петков изразиха желание да изпълнят 11-ия метров наказателен удар. Тодоров обяви, че трябва това да стари Божинов, който вкара своя трети гол тази пролет и общо 10-и през сезона в елита. В края на мача Камбуров вкара на празна врата втория си гол в мача и оформи крайният резултат.
Гостите излязоха с доста резерви, тъй като Николай Михайлов, Живко Миланов, Иван Горанов, Кали Тиам, Паулиньо и Станислав Костов бяха оставени да почиват за баража с Етър. Въпреки това Сержиу Буш, Богдан Вашчук и Антъни Беломнт също не пътуваха за мача.
Наставникът на заралии Александър Томаш бе направил само една промяна в стартовите 11 от мача с Черно море (0:0). Легендарният голмайстор Мартин Камбуров се завърна в състава, като изведе своя тим с капитанската лента. Той замени Педро Еуженио. Както е известно, Камбуров е кошмар за столичани, след като има в кариерата си общо рекордните 16 попадения. Душан Перниш бе на вратата, Александър Василев, Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Матеус Леони, Александър Цветков, Милен Желев, Иван Минчев, Рубен Бригидо, Мартин Камбуров и Меска пък бяха полевите играчи.
Берое – Левски+62
Треньорът на столичани Георги Тодоров направи осем промени от поражението с 0:2 от ЦСКА-София през седмицата. Единствено Седрик Унтонджи, Давиде Мариани и Станислав Иванов отново стартираха от първата минута. Младият вратар Николай Кръстев пази за първи път тази пролет. Милош Цветкович играе последния си мач за клуба, а Унтонджи и Деян Иванов са централни бранители, като българският защитник е капитан на тима. Той преживя голяма трагедия през седмицата, като загуби баща си. Именно поради това Валери Божинов отказа да излезе с лентата, като с нея ще бъде Иванов. Луи Нганиони е ляв защитник. Мартин Райнов е опорен полузащитник, а Давиде Мариани, Мартин Петков, Станислав Иванов и Еркебулан Сейдахмет действат зад Валери Божинов. 16-годишният Петков за първи път излиза титуляр за „сините“.