Берое би драматично Етър в края! Нов стана герой, Камбуров не спира да бележи (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Берое победи драматично Етър в мач от XXI кръг на efbet Лига. На стадион „Берое“, воденият от Димитър Димитров отбор стигна до успех с 2:0. Първото попадение падна 120 секунди преди да изтечен редовното време. То бе дело на новото попълнение Октавио Мерло. В продължението на мача пък неостаряващият Камбуров не пропусна да се разпише.

В 9-ата минута двубоят бе спрян, за да се отдаде почит на легендата на Берое Петко Петков.

В 21-та минута домакините можеха да поведат. Мартин Камбуров върна към Гаюс Макута, чийто силен изстрел обаче премина на сантиметри от вратата.

В 26-ата минута пък Етър по чудо не излезе напред в резултата. След центриране отляво, Педро Лагоа игра с глава, насочвайки към границата на вратарското поле. Там Александър Дюлгеров засече от движение, но топката разтресе напречната греда.

В 34-ата минута Антон Огнянов проби добре отляво, влезе в наказателното и стреля, но слабо и право в Душан Перниш.

120 секунди преди края на полувремето, Георги Ангелов опита да изчисти центриране в наказателното поле, но насочи топката опасно към собствената си врата. Все пак Перниш успя да избие.

В 70-ата минута Берое пропусна страхотна възможност. Александър Цветков изведе отлично сам срещу вратаря Крум Стоянов. Последният обаче стреля до дясната греда.

В 75-ата минута старозагорци отново бяха на сантиметри от гола. След центриране отдясно, Октавио Мерло засече с глава, но топката срещна напречната греда.

240 секунди по-късно гостите отговориха подобаващо. След скоростна контра, Милчо Ангелов изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря. Георги Ангелов обаче се хвърли на шпагат и със сетни усилия успя да избие удара на нападателя.

2 минути преди края на редовното време, Берое стигна до победата. След центриране отдясно, Октавио Мерло засече неспасяемо с глава за 1:0.

В даденото продължение пък Мартин Камбуров оформи крайното 2:0. След ново центриране в наказателното поле, неостаряващият голмайстор засече отблизо с глава, неоставяйки никакви шансове за реакция на Христо Иванов.