Берое без загуба от Пирин в Стара Загора в 10 поредни мача

0

Любопитни факти от домакинските мачове на Берое срещу Пирин Бл за първенство, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи под Аязмото е: 5 победи за домакините и 5 равенства.

През първите полувремена са вкарани 28 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 39 гола.

Най-често срещаните резултати са: 1:1 – 6 пъти, 1:0 – 5 пъти (5 за беройци), 4:0 – 3 пъти (3 за Берое) и 0:0 – също 3 пъти.

Най-резултатният двубой, игран под „Аязмото“, е победата на Берое с 4:3 на 18 ноември 1978 г.

Най-изразителната победа на Берое над Пирин в града на поетите е с 5:0 на 25 май 1991 г.

Най-много голове за Берое -3, са реализирали: Т. Петров, Cт. Найденов, Р. Калайджиев и Ш. Чешмеджиев. За Пирин по 2 гола са вкарали Вл. Кръжанов и Д. Благов.

Автор на единствения хеттрик е незабравимият халф на Берое през 70-те години на миналия век Стефан Найденов-Доктора.

В полза на Берое са отсъдени 5 дузпи, като 3 са реализирани от П. Петков, Cт. Найденов и В. Драголов, а 2 са пропуснати от: Ив. Вутов и В. Драголов. За Пирин е отсъдена само една дузпа и тя е превърната в гол от П. Цветков.

Четирима чужденци са реализирали голове за Берое: Б. Загорац, Н. Милисавлевич, К. Като и Ж. Mапуку.

В 15-и кръг двата съперника са играли само веднъж през 1989 година, когато домакините бият с 5:1. През ноември на стадиона под Аязмото са се състояли 2 срещи, като през 1976 година завършват 0:0, а през 1978 година 4:3 за беройци.