„Белите“ са черна котка за Ел Маестро! Хайнц няма пряко участие в последните 21 гола на ЦСКА-София

0
nestor el maestro
Снимка: cska.bg

Славия е най-неудобният съперник за треньора на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро, ако изключим големите съперници Левски и Лудогорец. Сърбинът вече 4 пъти е срещал белите, като има само една победа – 2:1 след гол на Мауридес в последната минута. Наставникът се намира в серия от 3 мача без успех срещу този опонент – загуба с 0:1 през есента на 2018-а и две равенства 1:1 през този сезон.

Това бе първи автогол в мач на ЦСКА-София през сезона (б.а. – вторият гол за Лудогорец при 0:3 в Разград бе записан от БФС на името на Аслак фон Витри, въпреки че ударът на норвежеца не бе точен).

Близо 1/3 от мачовете на ЦСКА-София през сезона са завършили наравно (6 от 19) – 4 пъти 1:1 и два пъти 0:0.

1:1 е вторият най-често срещан резултат в двубоите на ЦСКА-София. Червените се разделиха при подобно цифрово изражение два пъти със Славия и по веднъж с Черно море и Левски.

За втори път през сезона ЦСКА-София загуби точки от печеливша позиция. Това се случи при домакинството на Черно море, което също завърши 1:1.

Жираир Шагоян не попадна в групата на ЦСКА-София в 6 от последните 7 шампионатни мача. За последно арменецът бе на терена в дербито с Левски в началото на октомври, когато се появи като резерва в края на срещата.

Густаво Бусато е единственият футболист на ЦСКА-София, който не е пропуснал нито минута от началото на сезона. Той ще зимува и като лидер по чисти мрежи в първенството (с 11), макар че не успя да запази вратата си суха срещу Славия.

Тобиас Хайнц няма пряко участие в нито един от последните 21 гола на ЦСКА-София, след като бе помогнал за 6 от първите 9 с три попадения и три асистенции./ „Тема спорт“