Белия лаконичен за нов договор с Арда! Притеснен е от неизвестността при ЦСКА 1948

0
-
-

Старши треньорът на Арда Николай Киров-Белия заяви, че неизвестността при съперника го притеснява най-много преди днешното домакинство на ЦСКА 1948. Новакът в елита все още не е записал мач в плейофите. Първият двубой с Локо Пд бе отложен заради над 10 играчи с положителни тестове за коронавирус. Вторият с ЦСКА-София бе загубен служебно с 0:3.

Вчера изтече карантината на няколко от състезателите, но Белия бе откровен, че няма никаква представа кои играчи ще може да използва ЦСКА 1948.

„Важна среша за нас. Неизвестността около съперника малко ни притеснява. Нямаме представа в какъв вид ще е противникът. Двубоят е от значение за класирането ни. Трябва да сме подготвени на сто процента до края на срещата. Важно е все пак как ще играем ние“, сподели специалистът пред „Тема Спорт“.

Сините са играли 6 мача срещу днешния съперник, включително 1 за купата и 1 контрола. Именно в проверката е единствената победа на ЦСКА 1948, дошла с 3:0 през януари миналата година. Последният двубой е четвъртфиналът за купата, спечелен от кърджалийци с 1:0 на „Васил Левски“. Два мача са на ниво Втора лига през сезон 2018/19 – успех за Арда с 1:0 и реми 0:0. През декември двата тима направиха 1:1 в Кърджали в елита, а в началото на кампанията сините биха в София с 2:0.

„Този мач с ЦСКА 1948 ни е най-важният сега. После идва двубоят с Лудогорец и чак тогава ще мислим за финала за купата“, добави Белия.

Той продължава да не е подписал нов договор с Арда. Настоящият му изтича в края на сезона. Затова Николай Киров бе лаконичен: „Дайте да не коментираме тази тема. Ако има нещо, от клуба ще го обвяват“. Засега ръководството на Арда запазва мълчание по въпроса. Белия пое сините през април миналата година. Тогава отборът завърши девети, а днес може да си гарантира минимум четвърто място.