Белия има смесени емоции от ЦСКА-София за Купата

0
-
-

Треньорът на Арда Николай Киров ще запише днес повторен дебют начело на тима, след като замени уволнения Александър Тунчев. 48-годишният специалист има тежката задача да гостува на ЦСКА-София в 1/4-финал за купата. Интересно е, че едни от най-запомнящите се двубои в кариерата на Белия са именно срещу армейците в този турнир.

Първите му две срещи с ЦСКА-София в надпреварата са през сезон 2018/19, когато воденият от него Ботев Пловдив среща този опонент на полуфиналите. Сблъсъкът в Коматево завършва с драматична победа за канарчетата с 3:2 с късен гол на Феребори Дори, след като преди това те допускат изравняване от 2:0. Реваншът на пълния стадион „Българска армия“ отново започва по мечтан начин за жълто-черните, които на полувремето пак водят с 2:0 след бижу на Тодор Неделев и гол на Балтанов. След почивката обаче воденият от Любослав Пенев ЦСКА-София оказва сериозен натиск, вкарва рано чрез Соу и след това се възползва от червения картон на настоящия технически директор на Ботев Филип Филипов. Евандро изравнява, а общият резултат става 5:5 след гол на Соу от дузпа, преди която и Вутов е изгонен. Така моменти преди сблъсъкът да влезе в продължения, армейците имат числено превъзходство от двама души и се виждат с единия крак на финала. В 88-ата минута обаче канарчетата получават корнер, настоящият защитник на Левски Кристиан Димитров се извисява над всички и бележи за 3:3, като праща Ботев в спор за купата за втора поредна година, след като през сезон 2017/18 Киров извежда тима до трофея с успех над Лудогорец.

Последният до момента спомен на Белия от среща с ЦСКА-София в надпреварата обаче не е толкова позитивен. През 2021-ва той достига финал в турнира и с Арда. Както днес, сблъсъкът е на „Васил Левски“, а ганаецът Бисмарк Чарлс носи победата с 1:0 на армейците и разбива мечтите на кърджалийци. Днес треньорът и възпитаниците му ще търсят реванш за онзи двубой преди три години./ „Тема спорт“