Белия: Финалът може да изведе Арда на съвсем различно ниво! Разширява се футболният небосклон в България

0
-
-

Старши треньорът на Арда – Николай Киров – сподели мнението си за победата с 1:0 над Славия в турнира за Купата на България. Успехът позволи на тима от Кърджали да достигне за първи път в историята до финал в надпреварата, след като първият мач завърши 0:0.

„Двубоят беше труден през цялото време. Имаше няколко ключови момента – както нашият гол, така и спасената дузпа. Щеше да е доста неприятно в края на полувремето да допуснем гол. Като цяло в двата мача се справихме на прилично ниво и заслужено отиваме на финал.

Доста трудности имаме с окомплектоването на състава. Вече втори мач сме само с трима полеви футболисти на резервната скамейка. Надявам се по-скоро да се върнат контузените и да помагат. С всеки следващ двубой става все по-трудно. Разчитам много някои от тях да се оправят.

Играхме стабилно в защита. Това беше една от целите. Разбира се и да търсим нашите шансове. Първото полувреме ги имахме. Второто футболът стана малко по-нервен и по-директен. Това попречи да създадем още някое положение, а и умората ни налегна. В този сгъстен цикъл при нас играят едни и същи хора. Трудно е да се вкара свежест в състава, но се справихме. Докато имаме сили се стремим да пресираме дълбоко съперниците си.

Важен е този финал за Кърджали. Разширява се футболният небосклон в България. Това е отбор, който има традиции. Хубаво е, че стигаме до финал, който може да изведе клуба на съвсем различно ниво.

Между Лудогорец и ЦСКА няма как да избираме. Два стойностни отбора, които са по-напред от нас в класирането. Нямаме никакви предпочитания. Няма какво да мислим отсега за финала. Изключително важен двубой ни предстои с Берое. Вече и четвъртото място става актуално за евентуално участие в евротурнирите. А те са ни пряк противник за това място“, коментира Киров.