0
GettyImages 981955428
-
-

Белгия се позабавлява с Тунис, печелейки срещата от Група „G“ на Мондиал 2018 с 5:2 и така почти си осигури участие в следващата фаза на турнира. Това е така, защото белгийците събират 6 точки от два двубоя, като са с 3 повече от втория Англия и с шест повече от последните два тима – Панама и Тунис. Отпадане на „червените дяволи“ е възможно, ако те загубят последната си среща срещу Англия, а Панама победи последователно „Трите лъва“ и Тунис.
Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна под тотален натиск от страна на Белгия и „червените дяволи“ откриха още в 7-ата минута, когато Еден Азар отбеляза от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение именно срещу футболиста на Челси, но бе много спорна, тъй като системата ВАР не бе използвана, а и това само по себе си породи доста съмнения.

В 16-ата минута Белгия стигна и до втори гол. В прегръдките на своите съотборници попадна Ромелу Лукаку, който бе изведен по прекрасен начин от Дрис Мертенс – 2:0.

Само две минути по-късно Тунис върна едно от попаденията пасив. Голмайстор бе Дилан Брон, който бе намерен от Уахби Хазри след изпълнение на свободен удар – 2:1.

В самия край на първата част Лукаку отбеляза своя втори гол в мача и четвърти такъв в турнира – колкото има и Кристиано Роналдо. Нападателят на „червените дяволи“ бе изведен по прекрасен начин и хладнокръвно копна топката над плонжиралия Фарук Бен Мустафа – 3:1.

Второто полувреме започна по идентичен начин – с гол на Белгия. Голмайстор бе Еден Азар, който бе изведен по прекрасен начин от бившия си съотборник в Челси – Кевин де Бройне – 4:1.

Между 76-ата и 81-ата минута влезлият като резерва Миши Батшуай, се отчете с уникални пропуски. Първо нападателят стреля слабо на празна врата и топката бе избита от защитник, а в последствие на два пъти бе намиран от съотборник на изгодни позиции, но така и не успя да отбележи.

Все пак в 90-ата минута Батшуай успя да отбележи, след като се възползва от брилянтен пас на съотборник, засичайки топката в мрежата на Бен Мустафа – 5:1.

Две минути по-късно Хазри вкара второ попадение за Тунис, но то стигна единствено за по-почетна загуба – 5:2.

След този успех Белгия оглави Група „G“ на Мондиала с шест точки, следвана от Англия, която е с 3 пункта, но и мач по-малко. Тунис и Панама пък остават на дъното с 0 точки.