Белгия не остави шанс на Финландия, Ериксен даде криле на Дания срещу Русия (ВИДЕО)

-
-

Белгия победи Финландия с резултат 2:0 в срещата от последния 3-и кръг на група “В” на Евро 2020. На „Газпром Арена“ в Санкт Петербург мачът за скандинавците бе ключов, които се борят за второто място с Русия, но така и не оправда надеждите им. „Червените дяволи“ са на върха в класирането в групата с шест точки и вече са си осигурили класиране за следващата фаза.

Белгия започна мача с добро притежание на топката, а Финландия прие играта повече в собствената половина.

В 12-ата минута Йере Уронен даде пас към Теему Пуки, но той не успя да надвие защитника на Белгия.

В 23-ата минута белгийците имаха по-добра възможност да открият резултата като Аксел Витсел стреля от далечно разстояние, но Лукаш Храдецки внимаваше и спаси.

Чисто положение в 38-ата минута на Ромелу Лукаку лиши Белгия от аванс в резултата. Нападателят скочи високо, за да засече центриране , но Храдецки си беше на мястото.

В 42-ата минута Джереми доку достигна до топката в наказателното поле и шутира, но намесата на вратаря беше адекватна.

В 52-ата минута Лукаку и Де Бройне опитаха да разменят къси подавания в наказателното поле на противника, но съперниковата защита пресече топката и запази равенството. Белгия продължи да разиграва и да контролира играта.

Марку Канерва прибягна до принудителна смяна в 59-ата минута, защото Тим Спарв не можа да продължи след получена контузия, а на негово място се появи Расмус Шулер.

В 65-ата минута Лукаку вкара гол след асистенция на Кевин де Бройне, но реферът го отмени по съвет на видео асистент съдията, който прецени, че това е засада.

Попадението за белгийците не закъсня като в 74-ата минута след удар с глава Лукаш Храдецки изпрати топката в собствената си мрежа.

В 81-ата минута Лукаку с прецизен удар вкара втори гол за Белгия след асистенция на Де Бройне.

В другия мач Дания показа, че нищо не е свършило като победи Русия с резултат 4:1. На стадион „Паркен“ в Копенхаген датчаните търсеха победа на всяка цена и я постигнаха. В същото време отборът на Станислав Черчесов си усложни доста положението.

Първото положение дойде чак в 18-ата минута, когато Александър Головин слаломира успешно между двама защитници и стреля, но Каспер Шмайхел блесна със страхотно спасяване.

В 29-ата минута удар на Пиер Хойберг премина болезнено встрани от лявата греда като вратарят на Русия извади късмет, че ударът не бе в рамките на вратата.

В 38-ата минута Дания поведе в резултата след прекрасен гол на Микел Дамсгаард, който стреля от границата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл.

Ужасна грешка в защитата на руснаците в 59-ата минута доведе до второ попадение. Юсуф Поусен успя да се възползва и да направи резултата 2:0.

В 70-ата минута Русия се върна в играта след гол от дузпа на Артьом Дзюба, който вкара топката в средата на вратата покрай ръката на Каспер Шмайхел.

В 80-ата минута датчните стигнаха и до 3-то попадение Андреас Кристенсен шутира силно от дистанция и това се оказа печелившо за неговия отбор.

3 минути по-късно Йоаким Мееле стреля от границата на наказателното поле, топката прелетя покрай вратаря в долния му ляв ъгъл за четвъртия гол за Дания в мача.