Мароко хвърли новата бомба на Световното в Катар, подчини Белгия

0
kdb

Мароко поднесе поредната изненада на Световното първенство в Катар, след като се наложи с минималното 2:0 срещу Белгия в мач от група „F“, който се игра на стадион „Ал Тумама“. Абделхамид Сабири откри резултата в 73-ата минута, а . До този момент Белгия никога не беше губил от африкански отбор.

Двубоят започна с натиск на Белгия. Още в 5-ата минута Митши Батшуаи излезе сам срещу Буну. Нападателят стреля от малък ъгъл, но стражът на Мароко отрази. След изпълнен ъглов удар от страна на Торган Азар, отново в наказателното поле стреля Батшуаи с глава. Ударът обаче бе блокиран от бранител на „атласките лъвове“.

Хаким Зиеш опита изстрел от далечна дистанция в 21-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Кевин де Бройне продължи топката за Тома Мюние, който бе от дясната страна на наказателното поле на Мароко в 33-ата минута. Халф-бекът шутира, но Ясин Буну внимаваше и направи рутинно спасяване.

Ашраф Хакими напредна по десния фланг и навлезе чрез дрибъл в накзателното поле на Белгия в 35-ата минута. Десният бек стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Зиеш отбеляза от пряк свободен удар, но след намесата на ВАР, голът бе отменен. Така нулевото равенство се запази, което разочарова мароканците.

Капитанът на Белгия Еден Азар навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Мароко в 51-ата минута. Нападателят шутира, но Мунир отрази по впечатляващ начин.

Софиан Буфал преодоля Тома Мюние и шутира в 57-ата минута, но Тибо Куртоа внимаваше и отрази.

Ашраф Хакими центрира в 64-ата минута в наказателното поле на Белгия, Буфал отклони за Юсеф Ен Несири, но Тоби Алвервайрелд се намеси и изчисти.

Торган Азар комбинира с Дрис Мертенс, който премина през трима защитници на Мароко и шутира силно, но Мунир направи поредно впечатляващо спасяване в 65-ата минута.

Мароко поведе с 1:0 в 73-ата минута. След центриране от фал в наказателното поле на Белгия, Абделхамид Сабири стреля директно, въпреки че беше от малък ъгъл. Тибо Куртоа не бе достатъчно убедителен в намесата си и топката влетя в мрежата му.

Ромелу Лукаку влезе в заключителните минути на мача, но не успя да промени развоя на двубоя и Белгия допусна първа загуба на Световното първенство.

Не само това, но Мароко отбеляза и втори гол във втората минута на добавеното време на срещата, когато Хаким Зиеш подаде към Закария Абуклал, който с много мощен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

Така Мароко събра актив от 4 точки, а Белгия е с 3 точки.

В последните мачове от групата Белгия играе срещу Хърватия, а Мароко срещу Канада.