Беласица сложи край на серията от 10 поредни мача без загуба на Монтана (ВИДЕО)

0
chernomoretz montana (8)

Беласица победи Монтана в мач от XII кръг на Втора лига. На „Арена Симитли“ домакините се наложиха с 1:0. По този начин те сложиха край на серията от 10 поредни мача без загуба на възпитаниците на Николай Митов. Същевременно футболистите на Петър Колев прекъснаха негативния си период от 5 поредни двубоя без успех.

Монтана можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Ударът от добра позиция на Владислав Цеков обаче премина високо над вратата. „Комитите“ отговориха също с неточен изстрел, дело на Аксел Таонса.

В 7-ата минута шут на Аспарух Смилков по диагонала профуча на сантиметри от лявата греда.

Секунди след това удар от дистанция на Запро Динев също не намери целта.

В 25-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Богдан Костов в наказателното поле. Главният съдия обаче не видя основание да посочи бялата точка.

Чак в края на полувремето Аксел Таонса отправи първия точен удар в мач, който обаче бе само за статистиката и не успя по никакъв начин да затрудни Васил Симеонов.

В 65-та минута Куфре Ета засече с глава центриране от корнер, но доста неточно.

В 72-ата минута Димитър Буров стреля директно от фал. Топката обаче мина покрай лявата греда.

120 секунди по-късно Запро Динев центрира в наказателното поле. Атанас Карачоров засече с глава, но право в ръцете на Сеимеонов.

В 82-ата минута Беласица поведе. Мартин Тодорски получи в наказателното поле и стреля от движение. Симеонов успя да избие. Топката обаче попадна у влезлия като резерва Живко Димитров, който с глава я прати в мрежата за 1:0.