Беласица с нова класическа победа(ВИДЕО)

0

Беласица Петрич записа втора поредна класическа победа .Момчетата на Николай Николов-Чезето прекъснаха серията от 10 поредни мача без загуба на Банско, побеждавайки ги с класическото 3:0 в среща от 21-ия кръг на Югозападната Трета лига. С тези три точки,петричани остават на 2-ро място в класирането,на точка зад лидера Балкан Ботевград.

Двата отбора започнаха мача предпазливо и чакайки грешки на противника, като по дейният отбор беше Беласица, а гостите от Банско се бяха прибрали в собствената половина опитвайки се на контраатака да изненадат домакините.

Така се стигна до 44-тата минута, когато при една многоходова атака най-съобразителен се оказа Айвън Ангелов, който с премерен удар в долния десен ъгъл на вратаря Димитров откри резултата – 1:0.

Второто полувреме започна така както завърши и първото, а именно Беласица владеееше, а Банско разчиташе на контраатака.Разковничето в мача дойде в 60-тата минута, когато Николай Николов замени Марти Таушанов с възстановения Симеон Бояджиев, който пое деригентската палка в средата на терена за Бела, а Вълчанов се премести зад гърба на Патрик Попов.След направените промени в състава на Бела, положенията пред вратата на Банско следваха едно след друго. При едно такова след отбита от вратаря Димитров топка най-съобразителен се отказа Аспарух Смилков, който с точен удар в направи 2-0.

Десет минути по-късно Банско сгреши при изнасянето на една топка. Живко Димитров се оказа на точното място в точното време и успя да направи резултата класически.Така Беласица продъжлава победния си ход. В седем мача под ръковоството на Николай Николов, Бела постигна седем победи, шест от които със суха мрежа и допусна само един гол.