0
chernomoretz dunav
-
-

Дунав завърши 0:0 при гостуването си на Бдин. Мачът мина под тотална доминация на русенци, но в крайна сметка не успяха да преодолеят опълчението на своите домакини насред безобразния терен на стадион. „Георги Бенковски“.

Още в третата минута Дунав трябваше да получи дузпа за нарушение срещу Мирослав Будинов, но главният съдия не посочи бялата точка. В 19-тата Нечипоренко стреля отдалеч, но вратарят на домакините спаси. В 25-тата минута Бдин получи страхотен подарък от защитата на Дунав. Русенци разиграха в задно поле, но забравиха, че теренът не е добър. Топката се спря в калта и попадна в нападател на Бдин. Той остана сам срещу Дамянов, но нашият вратар ни спаси от сигурен гол. Пет минути по-късно страхотен удар на Нечипоренко отдалеч мина над напречната греда. В 35-тата минута се получи нова страхотна атака на Дунав. Вешев центрира към точката на дузпата, там топката попадна в Нечипоренко, който стреля без подготовка в аут.

Второто полувреме започна с директен червен картон за играч на Бдин след много груб фаул срещу Димитър Тодоров. От този момент нататък мачът стана много накъсан, нервен и груб, а домакините се окопаха дълбоко в своята половина. В 57-ата минута Симеон Вешев беше изведен сам срещу вратаря на Бдин, но би в него за най-чистото положение в мача. В 81-та минута центриране на Нечипоренко, Георги Вълчев свали за Будинов, който стреля в аут фронтално срещу вратаря на Бдин.

В следващия кръг Дунав приема Беласица в много важен двубой, в който ще търси задължителна победа.