Байерн с първа загуба в Бундеслигата

0
bayern munchen fans

Шампионът Байерн Мюнхен допусна първа загуба в германското футболно първенство от февруари след 1:2 на „Алианц Арена“ срещу Хофенхайм в седмия кръг от новия сезон.

Баварците останаха на върха с 14 точки, колкото имат РБ Лайпциг, Фрайбург и Байер Леверкузен.

Това беше и първо домакинско поражение на възпитаниците на Нико Ковач в Бундеслигата от година.

Байерн през седмицата разгроми Тотнъм със 7:2 в Шампионската лига, но днес днес не успя да се доближи до представянето си в Лондон.

Домакините имаха превъзходство преди почивката, но не се възползваха от шансовете си.

В 54-ата минута грешка на Корентен Толисо позволи на гостите да организират контраатака, завършена от Сагрис Адамян.

Шампионите изравниха в 73-ата минута, когато Роберт Левандовски с глава засече центриране от дясно на Томас Мюлер.

Шест минути по-късно Хофенхайм стигна до втори гол. Адамян се разписа с изстрел от границата на наказателното поле след подаване на Роберт Сков отляво.

Хофенхайм постигна втора победа в кампанията и с 8 точки заема 11-ата позиция.

Преследвачите Байер Леверкузен и РБ Лайпциг завършиха 1:1 и така пропуснаха възможността да оглавят подреждането.

Фрайбург измъкна 2:2 на собствен терен срещу Борусия Дортмунд след автогол в последната минута на защитника на „жълто-черните“ Мануел Аканджи, който отклони в собствената си врата остро центриране на резервата Винченцо Грифо.

Преди това гостите на два пъти повеждаха с голове на Аксел Витсел и Ашрам Хакими, а между тях се разписа и Джан-Лука Валдшмид.