Батални сцени на мач у нас! Футболисти и фенове спретнаха яко меле

0

Батални сцени на стадиона в град Ветрен станали причина за прекратяване на футболната среща от 15-ия кръг на „А“ ОГ – Пазарджик между домакините от местния Вихър и гостуващия Оборище, съобщава „Марица“.

Срещата продължила точно 61 минути, след което главният рефер на двубоя Тодор Пенков надул свирката за последно поради сбиване между футболисти и нахлуване на публика и на двата отбора на терена. Това се случило при резултат 2:1 за домакините. Според очевидци на мача, страстите се отприщили след грубо нарушение на състезател от Вихър срещу противников играч. Това провокирало навлизане на частна охрана/фенове на Оборище на терена. Последвало истинско меле с участие на футболисти от двата отбора, публика на домакини и гости. На стадиона имало двама охранители на срещата, които опитали според възможностите си да потушат екшъна, но напразно.

Тепърва Дисциплинарната комисия при ОС на БФС ще разглежда инцидента във Ветрен. От двата клуба изразиха надежда за всестранно събиране на доказателствата при определяне на наказанията. Почти сигурно санкции ще отнесат и домакини, и гости, а нищо чудно точки да не бъдат присъдени на никой от противниците.

За съжаление домакините от Вихър имат тежко контузен футболист от същия мач. В края на първата част лоша травма на двете колена е получил Пламен Биволарски, което станало причина за забавяне на второто полувреме с над 15 минути до идване на линейка.