Барселона вкара три гола, за да се изкачи на първото място в Ла Лига

0
-
-

Барселона се наложи с категоричното 3:0 при визитата на Ейбар на стадион „Ипуруа“ и не остави съмнение относно превъзходството си в двубоя от деветия кръг на Ла Лига. Головете за „блаугранас“ отбелязаха Антоан Гризман, Лионел Меси и Луис Суарес.

В състава на Барселона след петмесечно отсъствие се завърна Самюел Умтити, който си партнира в центъра на отбраната с Клеман Ленгле, тъй като Жерар Пике е наказан за натрупани картони.

Барселона поведе в резултата още в 13-ата минута. Клеман Ленгле със страхотен дълъг пас намери Антоан Гризман, който бе покрит от Де Бласис. На всичко отгоре защитникът на Ейбар се подхлъзна и нямаше как да догони Гризман. Французинът излезе сам срещу Марко Дмитрович, след което стреля, топката срещна десния стълб и влетя във вратата на Ейбар.

Лионел Меси направи много сериозен пропуск в 31-ата минута. Аржентинецът се освободи от двама футболисти на съперника, след което излезе сам срещу Дмитрович и дори го финтира, но вратарят на Ейбар в последния момент успя да се просегне и да измъкне топката от краката на звездата на Барселона.

Луис Суарес вкара гол в 49-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено заради засада на уругвайския футболист.

Барселона организира опасна атака в 56-ата минута. Френки де Йонг отне топката от Ореяна, след което комбинира с Луис Суарес, а той веднага стреля, но Дмитрович спаси.

Барселона удвои своята преднина в 58-ата минута. Луис Суарес получи топката от Артур. След това уругваецът с голяма доза късмет продължи към Гризман, а той взаимодейства с Лионел Меси, който се озова сам срещу Дмитрович и не пропусна да порази целта за 2:0.

Каталунците вкараха трети гол в 66-ата минута. Нелсон Семедо се пребори за топката и подаде към Антоан Гризман, който комбинира с Лионел Меси. Аржентинецът напредна и излезе сам срещу Дмитрович, но вместо да стреля, реши да подаде към Луис Суарес, който на празна врата не сбърка, правейки резултата 3:0.

Лионел Меси стреля от фаул в 83-ата минута, но над вратата на Дмитрович.

Две минути по-късно Лионел Меси комбинира с Луис Суарес, който стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Дмитрович.

По този начин Барселона постигна четвърта поредна победа в Ла Лига и трета поредна среща, в която „блаугранас“ не допуска гол във вратата си. Каталунците събраха актив от 19 точки и са лидер във временното класиране, докато Ейбар е с 9 точки.