0
barsa basket
-
-

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа категорична победа в срещата си от XXII кръг на испанското първенство, след като се наложи над вечния си съперник Реал (Мадрид) с 94:72 (21:14; 24:15; 27:17; 22:26).

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка, като престоя на терена общо 9:10 минути и записа на сметката си 2 точки и 1 борба.Най-резултатен за каталунците беше Томас Уертел с 21 точки, а Пиер Ориола добави 17 точки.

Фабиен Кузие вкара 10 точки за „Белия балет“, а Руди Фернандес записа на сметката си 11 точки.Баскетболистите на Светислав Пешич изиграха отлично първо полувреме, което им подсигури комфортна преднина на почивката – 45:29.Всичко в този мач до голяма степен приключи в третата четвърт, когато каталунците достигнаха до 26 точки, като комфортната разлика се запази до последния съдийски сигнал – 94:72 в полза на Барселона.