Барса игра в Африка и заработи 8 милиона долара

0
1526496640ddvhonrxcauqgl8

Испанският шампион Барселона победи един от бившите тимове в треньорската кариера на Христо Стоичков Мамелъди Съндаунс с 3:1 в контрола, която се игра в Йоханесбург (ЮАР) в чест на 100-годишнината от рождението на Нелсон Мандела.

Каталунците прелетяна близо 8000 километра, за да предизвикат еуфория сред африканските фенове в ЮАР и да спечелят около 8 милиона долара от тази приятелска среща.

Треньорът Ернесто Валверде остави голямата звезда Лионел Меси сред резервите, а аржентинецът се появи на терена в 74-ата минута и изправи публиката на крака да го аплодира.

Усман Дембеле (2), Луис Суарес (18) и Андре Гомеш (66) вкараха головете за каталунците, а в 38-ата минута Денис Суарес нацели гредата след удар с глава от близка дистанция. Вилакази (83) реализира един гол за домакините и оформи крайния резултат.

Барселона завършва сезона в неделя вечер, когато на „Камп Ноу“ приема Реал Сосиедад в последния мач с екипа на тима за Андрес Иниеста, който след мача в Йонаесбург получи специален плакет за заслуги.

Съставът на Барселона (първо полувреме): Тер Стеген; Семедо, Мина, Дин; Денис Суарес, Ракитич, Бускетс, Аленя, Иниеста; Дембеле, Луис Суарес

Съставът на Барселона (второ полувреме): Силесен; Сержи Роберто, Куенка, Пике, Алба; Гомеш, Руис де Галарета (74 – Меси), Паулиньо; Алейш Видал, Алкасер, Коутиньо