0
barcelona real madrid
-
-

Барселона и Реал (Мадрид) завършиха 1:1 в първи мач от 1/2-финалите за Купата на Краля и оставиха развръзката за реванша.

Лукас Васкес (6) даде аванс на „кралския“ клуб, а Малком (57) изравни.

Лионел Меси остана извън стартовия състав на домакините, но се появи в игра след почивката като резерва. Същата бе ситуацията и с Гарет Бейл от Реал.

„Ел Класико“ започна ударно за гостите, които поведоха още в 6-ата минута. Винисиус Жунниор центрира отдясно и намери на далечната греда Карим Бензема, който майсторски овладя топката и я върна към непокрития в малкото наказателно поле Лукас Васкес. 27-годишният испански национал хладнокръвно насочи към обратния ъгъл и не остави шансове на Марк-Андре тер Щеген за 0:1.

След половин час игра Барселона нацели гредата, след като Иван Ракитич засече с глава центриране на Малком.

В 57-ата минута Барселона изравни чрез Малком. 21-годишният нападател се ориентира най-бързо в наказателното поле след истински карамбол, при който Навас излезе, за да спре Жорди Алба, а после Луис Суарес прати топката в гредата. След това обаче тя попадна у Малком, който направи 1:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Бускетс, Ракитич, Артур, Малком, Коутиньо, Суарес;

РЕАЛ МАДРИД: Навас, Каравахал, Рамос, Варан, Марсело, Кроос, Модрич, Йоренте, Лукас, Винисиус, Бензема;