0
bansko 2019
-
-

Марек инкасира тежка загуба с 1:5 като гост на Банско в третия кръг от първенството на Югозападната Трета лига. В началните минути двата отбора си размениха по едно чисто положение пропуснато от Христо Спасов от домакините и Евгени Гроздин от гостите.В 20-ата минута дойде и най-спорният момент в мача. Тогава вратарят на Банско Ангел Юсев излезе извън наказателното си поле и събори откъсващ се футболист на дупничани. От Марек поискаха червен картон за стража, но главният арбитър вдигна само жълт. Домакините поведоха в резултата в 38-ата минута, когато директно от пряк свободен удар се разписа Ангел Маджиров. В последната минута на първото полувреме бе отсъдена дузпа за банскалии, която бе превърната в гол от Спасов . Десет минути след началото на втората част отново Христо Спасов бе изведен сам срещу Гоцев и направи 3:0. В 78-ата минута пък Маджиров заби втория си гол директно от фаул за 4:0. Марек върна един гол в 85-ата минута чрез  Симеон Ганчев, но в 88-ата минута Петър Лазаров с красив шут от 30 метра оформи крайния резултат 5:1.За Банско това бе първа победа в първенството, но отборът почиваше във втория кръг. За Марек това  е втора  поредна загуба. Дупничани имат и едно равенство в актива си.