Банско удари Беласица за Купата

0

ФК Банско победи с 3:1 Беласица Петрич в среща от област Благоевград на турнира за Купата на България . Тя се игра на стадион „Свети Петър“ в планинския курорт.

Първи откриха резултата гостите в 19-та минута след шут на Йордан Тодоров от 23-24 метра за 0:1.Две минути по-късно при бърза контраатака на домакините Боби Хазуров нахлу в наказателното поле на Беласица и там бе спънат от вратаря и главният съдия Благой Манов отсъди дузпа в полза на домакините .Боби Хазуров обаче изпрати топката в лявата греда зад петричкия страж. Надмощието на домакините се изрази в гол в 31-ва минута, когато при образцова контраатака на козлите Боби Галчев спря топката и с пета я насочи към Димитър Стоев и доскорошният футболист на Беласица я изпрати неспасяемо в мрежата.

През втората част на мача футболистите на Банско бяха далеч по-добрия отбор на терена от този на Беласица и с нови голове на Боби Хазуров и Денис Ангелов направиха резултата 3:1. С тази победа отборът на Банско е областен първенец и продължава в по-нататъшната фаза на турнира за Купата на България.