Балкан взе дербито с Рилски спортист

0
balkan

Шампионът Балкан се наложи над Рилски спортист с 81:70 (25:7, 27:19, 10:25, 19:19) в дербито в четвъртия кръг на Sesame Национална баскетболна лига в „Арена Ботевград“.

С третия си успех до момента баскетболистите на Балкан държат място в топ 3 на временното класиране заедно с лидера Черноморец и Спартак Плевен, докато самоковци допуснаха трето поредно поражение и продължават с актив 1-3.

Рилски спортист бе воден от треньора Любомир Киров след обявеното в минутите преди срещата напускане на досегашния наставник Младен Манойлович.

Началото на срещата бе кошмарно за Рилецо, който успя да вкара само 7 точки през първите 10 минути и закономерно загуби частта със 7:25. Последва още по-резултатна втора четвърт и на почивката ботевградчани водеха с 26 точки разлика – 52:26.

Рилски спортист успя да излезе преобразен след почивката и стопи изоставането си до 11 точки при финалната част, изоставайки с 51:62. Силите обаче на гостите от Самоков не стигнаха и Балкан триумфира след 19:19 точки в последния период.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за успеха на домакините с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Карл-Йохан Липс добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Малик Топин се включи с 13 точки и 8 борби.

Чавдар Костов реализира 25 точки за Рилски спортист, а Джоузеф Лоусън се отчете с 21 точки и 7 борби.

В друг мач, който се изигра по същото време Спартак Плевен се наложи над Черно море като гост с 83:69 (20:16, 20:15, 24:22, 19:16). След този успех възпитаниците на Любомир Минчев заемат второ място във временното класиране със 7 точки (3-1), докато Черно море остава единственият отбор в баскетболния елит без победа.