Балкан с трудна, но важна победа, остава лидер на Югозапад (ВИДЕО)

0
-
-

Лидерът в Югозападната Трета лига Балкан (Ботевград) продължава с победите. Тимът на Иван Редовски надви с 1:0 Гранит (Владая) в домакинството си от междинния 11-и кръг. На стадион “Христо Ботев” в Ботевград единственото попадение бе дело на Николай Цветков в 21-ата минута. Играчът с номер 10 на “зелените” бе изведен отлично от Йордан Апостолов, след което Демона напредна и сам срещу вратаря Мартин Минев прати топката в далечния ъгъл на “жълто-черните”. В 29-ата минута Кристиян Фурнаджиев беше изгонен за нарушение срещу Калоян Бонев, което още повече затрудни гостите в оставащите минути и победата отиде в ръцете на Балкан.

Успехът е пети поред за балканци, които в четвърти пореден мач не допускат гол. Освен това имат десет победи и са едноличен лидер в групата с 30 точки, като увеличиха преднината си на шест точки пред конкурентите си – Беласица (Петрич) и Витоша (Бистрица). След победата си над Бела играчите на Гранит не успяха да спрат и друг от кандидатите за Втора лига, като останаха с 18 точки на осма позиция.