Балкан пречупи Героя за купата на АФЛ

0
-

Днес футболният отбор на Балкан – без един от лидерите си Павел Петков и без Дейвид Йорданов, победи в Ботевград Сливнишки герой с 4:2 и спечели областния финал в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Утре ще се тегли жребият, който ще определи следващия му съперник.

Балканци първи отбелязаха гол – в 19-та минута Здравко Атанасов отправи силен и точен удар далеч от границите на наказателното поле. Димитър Панталеев изравни в 28-ата минута. В 32-ата пък Йордан Тодоров изведе гостите напред – 1:2.При 1:1 Николай Миков от Балкан удари страничния стълб, напречната греда спаси гостите от попадение след и при пряк свободен удар, изпълнен от Здравко Атанасов.

Второто полувреме премина при пълно надмощие на Балкан. Домакините обърнаха резултата с голове на Калоян Бонев и Емил Колев. А десетина минути преди края Здравко Атанасов с втория си гол в мача оформи крайното 4:2 за Балкан.

След края на срещата на Балкан бе връчена купата за областен победител в турнира на АФЛ.

Голмайстор избухна с 4 гола при разгромна победа на баските от Куклен над Асеновец