Българските младежи с убедителна победа в контрола

0

Националният отбор на България до 21 години победи с 4:0 Албания в контролна среща, която се игра на стадион „Славия“.

България поведе с 1:0 още във 2-ата минута с гол на Станислав Шопов, който вкара отблизо.

Три минути по-късно Шопов изпълни корнер, рикошет във футболист на Албания прати топката в гредата, а при добавката Симеон Петров отблизо не пропусна да направи резултата 2:0.

България поведе с 3:0 в 11-ата минута, когато двойно подаване между Станислав Шопов и Илия Груев завърши с гол на последния във вратата на Албания.

Минута преди края на първото полувреме Светослав Вуцов се отличи със спасяване след изстрел на Марк Бушай.

„Син“ екстаз! Мъри извежда Левски за първа тренировка

В 66-ата минута българите получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение срещу Мартин Минчев в наказателното поле. Зад топката застана Владимир Николов, който бе безкомпромисен и покачи на 4:0.

В предишната си проверка България загуби с минималното 0:1 от Русия.

България: Светослав Вуцов – в, Емануил Мирчев, Виктор Попов, Станислав Шопов, Илия Груев, Димитър Митков, Мартин Минчев, Тихомир Димитров, Мартин Дичев, Митко Митков, Симеон Петров