Българският първенец с важна победа в Шампионската лига

0

Отборът на НСА се класира за финалния квалификационен кръг в женската Шампионска лига по футбол.

В първия кръг от пресявките българките победиха с 3:1 македонския първенец Саса Каменица и на 6 ноември ще очакват жребия, който да определи съперничките им за втория и последен кръг на квалификациите. Създател и наставник на Саса е бившият футболист на Пирин Благоевград,Локо Пд,Вихрен,Славия и Лудогорец Зоран Златковски.
На Националния стадион „Васил Левски“ всичките четири гола паднаха до почивката.

Тея Пенкова откри резултата в 17-ата минута, но в 35-ата Ана Димитровска изравни за гостенките от Северна Македония.НСА обаче нанесе удара си в края на първото полувреме. В 44-тата минута Анета Георгиева си вкара автогол, а в следващата атака Пенкова покачи на 3:1 с втория си гол в мача.

През второто полувреме нов гол не падна, а в 86-ата минута Мила Талевска от тима на Саса бе изгонена за втори жълт картон.Само на 16 години Даяна Ристевска стана и най-младата македонска състезателка играла в Шампионстата лига.