България U21 с важна победа над Армения

0

Младежкият национален отбор на България до 21 г. постигна важна победа по пътя си към финалите на ЕВРО 2017. В среща от група 5, националите надиграха тима на Армения с 1:0 като гости.

През първата част на стадион „Академия Аван“ в Ереван, Десподов стреля опасно, но стражът Айвазов спаси. До края Василев и Краев пробваха да реализират, но не сполучиха.

Домакините също създадоха няколко положения, но Китанов показа класа и отрази ударите на Симонян и Айвазян.

В началото на втората част Десподов шутира от трудна позиция, но над вратата.

За Армения Симонян, Хакобян и Айвазян стреляха опасно, но Китанов спаси.

До края в игра за България се появиха Тасев, Юсеин и Ненов, които замениха Георгиев, Краев и Василев.

Така се стигна до 79-та минута, когато след ъглов удар топката попадна в Ненов, който с точен удар от 11 метра донесе победата на България.

В класирането България заема трета позиция с 14 точки от осем срещи. Лидер е тимът на Дания с 19 точки и мач по-малко, следвана от Румъния с 16 точки от осем мача. Уелс, Люксембург и Армения са напоследните три места съответно с 14, 2 и 1 точки.

Според регламента напред продължава победителят в групата, а 4-те най-добри втори отбора се изправят един срещу друг в баражи за последните две свободни места на турнира.

Следващият двубой на България е домакинство срещу лидера Дания на 7 октомври.

Жълти картони: Малинов (България); Хакобян, Минасян (Армения)

Съставът на България U21: 1. Георги Китанов, Радослав Терзиев, 5. Пламен Гълъбов, 8. Милен Гамаков, 21. Лазар Марин, 19. Александър Василев (|Юлиян Ненов, 76`), 15. Кристиян Малинов, 18. Никола Колев, 14. Александър Георгиев (Тони Тасев, 57`), 11. Божидар Краев (Серкан Юсеин, 65`), 7. Кирил Десподов

Селекционер: Антони Здравков

Армения U21: 1. Айвазов, 2. Григорян, 3. Карташян, 4. Шакхназарян – к., 5. Х. Хакобян, 6. Манучарян, 9. Раз. Хакобян, 10. Айвазян (Петросян, 81`), 11. Н. Минасян (Ховханисян, 74`), 18. Арекелян, 23. Симонян (Аветисян, 74`)

Селекционер: Карен Барсегян

Съдия: Анастасиос Папапетру (Гърция)

Стадион: „Академия Аван“, Ереван