България се измъкна от резил с Люксембург в продължението

0
-
-

„А“ националният отбор на България започна с победа световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия. Тимът на Ивайло Петев надигра отбора на Люксембург с 4:3.

България започна срещата търсейки гола и резултатът не закъсня.  Димитър Рангелов даде аванс на нашия отбор в 16-ата минута с удар от далечна дистанция. Това бе 6-ти гол на опитиния нападател с екипа на националния отбор. До края на полувремето Михаил Александров и Георги Миланов шутираха силно, но не намериха целта, като ударът на Миланов срещна напречната греда.

В 47-ата минута Жоаким шутира силно, но топката мина покрай вратата на Стоянов. 13 минути по-късно Жоаким се разписа след колеблива изява на българската защита. Две минути по-късно Жоаким вкара втори гол, след като преодоля Иванов и прати топката покрай Стоянов. В 65-ата минута Тонев центрира от корнер и Марселиньо се възползва от невниманието на гостуващата защита за да се разпише и да изравни резултата. Това е вторият гол на Марселиьно като национал на България след попадението му във вратата на Португалия в приятелската среща в Лейрия в края на март.

В 79-ата минута България стигна до пълен обрат. Страхил Попов проби през центъра, след което бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ивелин Попов, който след отлично изпълнение на пряк свободен удар се разписа за 3:2 с 11-тия си гол за националния отбор. В 90-ата минута Бонхарт бе изведен на отлична позиция и през няколко защитници успя да преодолее Стоянов. Само две минути по-късно Тонев с мощен шут вкара за 4:3, оформяйки крайния резултат. На 7 октомври България гостува на Франция, а три дни по-късно националите ще срещнат Швеция в Стокхолм.

България „А“ –  Люксембург „А“ 4:3

1:0 Рангелов (16), 1:1 Йоаким (60), 1:2 Йоаким (62), 2:2 Марселиньо (65), 3:2 Попов (79), 3:3 Бонхарт (90), 4:3 Тонев (92)

БЪЛГАРИЯ:  Владислав Стоянов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски,  Иван Иванов, Страхил Попов, Марселиньо, Светослав Дяков – к., Михаил Александров (55- Ивайло Чочев), Ивелин Попов (84-Георги Божилов), Георги Миланов (64-Александър Тонев), Димитър Рангелов.

Селекционер: Ивайло Петев

Люксембург:  Жонатан Жубер,  Максим Шано, Кевин Малже, Крис Филипс (84- Девил), Ларс Герсон, Кристофър Мартинс, Даниел Да Мота (68-Бонхарт),  Винсент Тил (58-Турпел),  Марио Матуш – к., Лаурент Янс, Аурелиен Йоахим

Селекционер: Люк Холц

Съдия: Гедиминас Мазейка (Литва)

Снимка: sportal.bg