Българин блести при победа на отбора си в Малта

0

Българинът Юлиян Ненов направи силен мач и се отличи с две асистенции при победата на шампиона Хамрун с 2:1 над гостуващия Гзира Юнайтед в мача от десетия кръг на малтийското футболно първенство.

Ненов беше в основата на попаденията на Едер малко след почивката и на Люк Монтебело осем минути преди края, с които домакините поведоха с 2:0. Съперникът върна един гол в петата минута на добавеното време чрез Карлос Чаба, а веднага след това Ненов, който малко по-рано получи удар в мускула, беше заменен.

С успеха Хамрун събра 23 точки и заема второто място, като се доближи на 3 точки от лидера Флориана, който в събота спечели с 3:0 срещу домакина Моста. Българският вратар Георги Китанов отново беше на ниво за гостите и запази врататата си суха в четвърти пореден мач и за осми път от началото на сезона, в който той е допуснал едва две попадения в десетте срещи на тима си от шампионата.