България запази надежди за Евро U21

0

България запази надежди за класирането на Европейското първенство за младежи до 21 години, след като постигна минимална победа с 1:0 при домакинството на Латвия. Решителен се оказа голът, който Станислав Иванов отбеляза в 66-ата минута.

Гостите от Латвия можеха да поведат в резултата още във втората минута. Топката се отби в стената след изпълнение на пряк свободен удар. Латвийски футболист успя да изпревари наш защитник и центрира към Янис Гринбергс, който стреля, но десния страничен стълб спаси вратата на Даниел Наумов.

Последва възможност за българския национален отбор. Георги Русев центрира остро в наказателното поле на гостите, където се получи се рикошет в крака на Зеленковс, а топката премина на сантиметри покрай латвийската врата.

В 46-ата минута Латвия остана с човек по-малко, след като нападателят Марко Регжа извърши необмислено нарушение, а главният съдия му показа втори жълт, респективно червен картон.

Виктор Попов по десния фланг в 61-ата минута, след което центрира в наказателното поле на гостите, където Георги Русев успя да надскочи защитата и стреля опасно с глава, но над вратата.

България поведе в резултата в 66-ата минута. Здравко Димитров отправи хубав удар от разстояние, след което Кудрявцев плонжира и успя да спаси, но отбитата топка попадна в Георги Русев, който след това я сложи на главата на Станислав Иванов, а той я прати във вратата на Латвия за 1:0.

Здравко Димитров стреля опасно от пряк свободен удар в 75-ата минута, но Кудрявцев се намеси и боксира.

С тази победа България събра актив от 14 точки и се намира на трето място в групата, като изостава само на две от втория Полша, а двата отбора имат директен мач, който е във вторник.