България удари Унгария на старта на Световното по мини футбол

0
-
-

Националният отбор на България по футбол Socca 6 (5 плюс 1) стартира по страхотен начин участието си на световното първенство в унгарската столица Будапеща. Възпитаниците на Цветан Трайков обърнаха с 3:1 отбора на домакините, който предварително се считаше за фаворит в нашата група.

След нулево първо полувреме, „маджарите“ успяха да поведат в резултата с гол от дузпа в 28-ата минута. Малко след това обаче „трикольорите“ изравниха с точен удар на Цветелин Анжелов. Три минути преди края на двубоя Анжелов подаде на Димитър Видев, който прати топката в мрежата, правейки пълен обрат за България.

Оттук до края унгарците пуснаха шести полеви играч на мястото на вратаря. Нашите обаче се отбраняваха успешно и цели три пъти стигнаха до възможност да отбележат на празна врата с удар от своята половина. Точно при третия опит Станислав Василев прати за трети път топката в противниковата мрежа за 3:1, а веднага след това реферът свири край на мача. Утре българите почиват, тъй като трябваше да играят с Кот Д’Ивоар, но африканците не стигнаха до участие поради административни причини. В сряда (14 септември) България излиза срещу Египет в 19 ч. (българско време), а в четвъртък е последният им мач в групата срещу Сърбия от 15 часа.

На Мондиала групите са общо осем с по пет отбора, а напред продължават първите два тима от всеки поток.