България удари световния шампион Сърбия в Лигата на нациите

0
balgariq voleibol 2
-
-

Женският национален отбор на България по волейбол записа изключително престижна победа на сметката си. Водените от Иван Петков състезателки победиха световния шампион Сърбия с 3-1 /21-25, 25-21, 25-17, 25-23/ на турнира в Нингбо /Китай/ от Лигата на нациите. Това е втори пореден успех за „лъвиците“ след успеха над Южна Корея също с 3-1 гейма.

Сърбия не играе с титулярните си състезателки в Лигата на нациите, но въпреки това западните ни съседи спечелиха първата част. Последваха два гейма с добра разлика за нашите. В четвъртия гейм България имаше отлична преднина от 6-7 точки, но в края сръбкините натиснаха и тя беше почти стопена. Все пак след 25-23 затворихме мача.

Нася Димитрова и Мирослава Паскова бяха най-резултатни за България с по 15 точки. Димитрова реализира впечатляващите 7 блока. С двуцифрен резултат се отчете и Гергана Димитрова. Тя направи 14 точки. За Сърбия Катарина Лазович и Милица Кубура записаха по 16 точки.

България имаше предимство на сервис /7-3 аса/ и допусна по-малко непредизвикани грешки /18-28/. Сърбия записа повече успешни атаки в мача /54-50/, а показателите на блок бяха равни – 11 срещу 11.