България със среброто от Световната купа по кикбокс в Турция

Obsta snimka

Българските кикбоксьори грабнаха среброто на Световната купа в Турция (WAKO World Cup Turkish Open 2023), но се очертаха като големият победител в състезанието. Страната ни бе представлявана от 74 бойци, които показаха изключителен боен дух и сериозна подготовка извоюваха общо 73 медала (28 златни, 18 сребърни и 27 бронзови) във всички стилове. Домакините участваха с изумителния брой от 2090 състезатели и спечелиха очаквано с общо 857 отличия (193 златни, 238 сребърни и 426 бронзови). Родните спортни клубове по кикбокс пък пресъздадоха по уникален начин атмосферата в залата и еуфорията от побeдите в столицата на Южната ни съседка.

Antoniya Marinova K1

Общо 10 българи се класираха за финалните битки в ринговите стилове, съобщиха от Българската конфедерация по кикбокс и муай тай. Носители на златен медал станаха седем родни кикбоксьори – Али Юзеир, Алисия Сусанина, Антония Маринова, Мартин Пачов, Тодор Георгиев, Виктор Илиев и Виктор Ненков.

Screenshot (125)

В битките на татами България излъчи 21 шампиони. Носители на златен медал в своите стилове и категории станаха: Борислав Радулов, Кристина Николова, Христина Андонова, Борис Петков, Стефан Луканов, Мая Дешева, Калина Спирова, Дарина Цветкова, Мария Димитрова, Мартин Иванов, Виктор Грозданов, Кристиан Милушев, Христо Николов, Мартин Димитров и Тодор Вълев.

Топ 3 в класирането по нации допълниха Унгария с 57 медала (22 златни, 18 сребърни и 17 бронзови). Надпреварата определено бе една от най-мащабните за европейския кикбокс що се отнася до конкурения. Участие взеха 2809 бойци от 41 държави. Двубоите се играха на рекордните 14 татамита и 8 ринга.