България с първа победа на Евроволей 2018

0
bulgariq U 18

Националният волейболен отбор на България за юноши до 18 години постигна първа победа на Европейското първенство в Чехия и Словакия. Момчетата на селекционера Пламен Христов надделяха много трудно над домакините от Чехия с 3:2 (25:19, 21:25, 25:18, 18:25, 15:9) във втората си среща от Група I на турнира, играна тази вечер пред близо 700 зрители в спортната зала на чешкия град Злин.

Така младите български „лъвчета“ имат 1 победа, 1 загуба и 2 точки. Утре (9 април) България ще изиграе третия си мач на шампионата срещу Гърция, която по-рано днес се наложи над Турция с 3:1 гейма. Срещата е от 16,00 часа българско време.

Срещата бе напълно равностойна, като двата тима си размениха по два гейма, след което всичко бе решено от тайбрека. Там българските момчета показаха характер и бяха категорични за крайното 15:9 и 3:2.

Над всички за българския тим отново бе Самуил Вълчинов със страхотните 25 точки (2 блокa, 2 asa, 55% ефективност в атака, 48% позитивно и 24% перфектно посрещане) за победата. Петър Петров (2 блока, 3 аса, 36% ефективност в атака, 53% позитивно и 28% перфектно посрещане) и Теодор Йорданов (3 блока, 2 аса и 69% ефективност в атака) добавиха 14 и 13 точки за успеха.

За домакините Иржи Микуленка реализира 23 точки (1 блок, 1 ас и 49% ефективност в атака), а Матуш Драхоновски завърши с 16 точки (2 блок, 1 ас, 37% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за победа.