България с обрат за сефте от 3 години и пак Неделев е замесен

0
-
-

За първи път от 3 години националният отбор стига до победа след обрат. За последно това се случи на 13 октомври 2018-а при домакинството на Кипър в Лигата на нациите, припомня „Тема спорт“. Тогава воденият от Петър Хубчев тим отново стигна до успех с 2:1, след като губеше с 0:1 на почивката. Головете за нашите вкараха Десподов и Неделев, който реализира и двете попадения за обрата над Северна Ирландия. Те двамата и Васил Божиков са единствените играли и през 2018-а, и сега.

Последният вкарал два гола в един мач за България преди Тодор Неделев е Божидар Краев. Той се разписа при победата с 2:1 над Словения в Любляна на 6 септември 2018-а в Лигата на нациите. Капитанът на Ботев Пд вече има 5 попадения за националния отбор в 37 среши.

За втори път две двойки близнаци бяха част от националния отбор – Петко и Андреа Христов и Борислав и Радослав Цоневи. През 2013-2014 селекционерът тогава Любослав Пенев викаше друга двойка близнаци – Йордан и Веселин Миневи и Георги и Илия Миланов. Те обаче нито веднъж не се засякоха и четиримата на терена. На три пъти се е случвало да са двамата Миланови и единият Минев (срещу Чехия, Канада и Япония). Докато срещу Северна Ирландия Ясен Петров пусна и четиримата в стартовия състав.

За последно трикольорите записаха три поредни домакински победи като сега през 2015-17, като тогава серията бе от 5 мача – Азербайджан (2:0), Люксембург (4:3), Беларус (1:0), Холандия (2:0), Швеция (3:2).