България не отстъпи на Ирландия в Дъблин, но изпадна в Лига С

0

България завърши 0:0 при гостуването си на Ирландия от група 4 на Лига В. Българите не отстъпиха по никакъв начин на своя съперник, но така и не успяха да стигнат до победата. С това равенство България изпадна в Лига С, завършвайки с 2 точки, докато Ирландия събра актив от 3 пункта.

България завърши календарната 2020 година без победа в официалните мачове.

Футболистите на Берое Георги Ангелов и Александър Василев направиха своя дебют за националния отбор на България. Ангелов започна като титуляр, а Василев се появи на мястото на Сисиньо в 61-ата минута. Денислав Александров от ЦСКА 1948 също направи своя дебют за България, след като в 81-ата минута влезе на мястото на Димитър Илиев.

В 21-ата минута Райън Манинг влезе с бутоните напред в краката на Спас Делев, който подскочи в ситуацията. Съдията показа само жълт картон на Манинг.

Димитър Илиев отправи удар от разстояние в 26-ата минута, но Дарън Рандълф спаси. Илиев можеше да пусне вляво към нахлуващия Галин Иванов

След центриране от корнер в наказателното поле на Ирландия в 33-ата минута, Кристиан Димитров стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Рандълф.

Роби Брейди отправи коварен удар от фаул в 37-ата минута, но Мартин Луков внимаваше и изби.

Две минути по-късно Хоргън центрира в наказателното поле на България, където Джеймс Колинс бе изпуснат от Кристиан Димитров и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

В 54-ата минута О’Шей центрира в наказателното поле на България, където Джеймс Колинс засече от въздуха, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Луков.

Минута по-късно Джейсън Найт пусна много добър извеждащ пас към Къртис, който стреля, но много неточно над напречната греда в аут.

След центриране от корнер в наказателното поле на Ирландия в 65-ата минута топката попадна в Кристиан Димитров, който бе не покрит и отблизо стреля, но Шейн Дъфи успя да изчисти от голлинията.

Веднага след това последва ново центриране от корнер в наказателното поле на Ирландия, където Краев беше непокрит и стреля с глава, но неточно в аут.

Роби Брейди отправи много тежък удар от разстояние в 68-ата минута, а топката разтресе напречната греда на вратата на Луков.

Кристиан Димитров допусна много груба грешка в 80-ата минута, когато не успя да изчисти една топка, но и футболистите на Ирландия не се възползваха от ситуацията.

До края на мача българския национален отбор не успя да създаде опасност пред вратата на Дарън Рандълф.