България направи първата крачка към Токио, остават още две

0
balgariq voleibol silvano prandi

България спечели с 3:1 гейма (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) срещу Египет първата си среща от олимпийската квалификация.в зала “Конгресна” на ДКС във Варна. По-рано днес в другия мач от нашата група Бразилия победи с 3:0 Пуерто Рико.
Българският национален отбор бе изключително убедителен в първия гейм, който бе спечелен с 25:11.
Вторият гейм бе напълно равностоен и продължи повече от 30 минути. Резултатът вървеше точка за точка. Българските национали пропиляха два геймбола, а след това на три пъти същото направиха и “фараоните”. При 31:31 ас на Светослав Гоцев и двойна блокада на Цветан Соколов и Виктор Йосифов донесоха успеха на България във втория гейм с 33:31.
В третия гейм отборът на Египет имаше сериозно предимство и намалиха изоставането си след 25:19.
В четвъртия гейм българските национали успяха да се съберат и да спечелят с 25:19, а с което да спечелят и мача.