България изпусна Словакия (СНИМКИ)

0

България и Словакия не излъчиха победител в контролна среща. На стадион „Кайне Зорген Арена“ в Рийд (Австрия), „лъвовете“ поведоха, но допуснаха изравняване за крайното 1:1.

България можеше да поведе още в 6-ата минута. Васил Божиков центрира отлично отляво, Кирил Десподов засече с глава в наказателното поле. Топката обаче срещна напречната греда.

Това обаче се случи 180 секунди по-късно. Десподов отне топката на Вавро, нахлу в наказателното поле, след което почти от аутлинията върна пред вратарското поле. Там Атанас Илиев засече безапелационно за 0:1.

След четвърт час игра Десподов можеше да се разпише. Шампионът с Лудогорец навлезе в наказателното поле, залъга съперник и стреля по диагонала. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 25-ата минута Харшлин стреля от изгодна позиция, но доста далеч от целта.

120 секунди по-късно Словакия изравни. Бенеш получи в наказателното поле и с шут по диагонала намери долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Наумов, за 1:1.

В 70-ата минута България можеше да възстанови аванса си. Доминик Янков отправи много хубав удар, насочен към горния ляв ъгъл на вратата. Стражът на словаците обаче показа чудесен рефлекс и успя да избие.

В 85-ата минута Чочев изведе в наказателното поле Бирсент Карагарен. Футболистът на Локомотив (Пд) стреля от движение, но над вратата.

Малко по-късно Николай Михайлов показа класа, избивайки с една ръка удар на Жирка в долния му ляв ъгъл.