България доживя първа победа в квалификациите

0
-
-

България доживя първа победа в евроквалификациите, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството срещу Чехия пред празните трибуни на националния стадион „Васил Левски“. Единственият гол в срещата отбеляза Васил Божиков, но попадението бе от засада.
Чехите организираха първата атака в 9-ата минута. Якуб Янкто комбинира с Ондрашек, който стреля, но слабо и право в ръцете на Георги Георгиев.
Ивелин Попов отправи удар от около 25 метра в 31-ата минута, но право в ръцете на Коларж.
Томаш Сучек отправи силен удар от дистанция в 36-ата минута, но право в ръцете на Георги Георгиев.
Вандерсон отправи изненадващ удар в добавеното време на първата част, но замисълът му не се получи и топката излезе в аут.
България поведе в резултата в 56-ата минута. Кирил Десподов центрира от фаул в наказателното поле на Чехия, където Васил Божиков засече топката с глава и я вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Коларж. При подаването останаха съмнения, че Божиков е в положение на засада, която не бе маркирана.
Георги Костадинов направи доста сериозен пропуск в 63-ата минута, когато не успя да насочи топката в очертанията на вратата на Коларж.
Владимир Дарида отправи много силен удар в 79-ата минута, от границата на наказателното поле на България, но Георги Георгиев плонжира и спаси.
Три минути по-късно Масопуст отправи нов далечен удар, но Георгиев плонжира и отново се намеси авторитетно, като спаси.
Чехия пропусна страхотна възможност да изравни резултата в добавеното време на мача. Ударът на Янкто бе блокиран от Петър Занев.
Чехия ще участва на Евро 2020, след като завърши на второ място в групата, докато България в крайна сметка събра актив от 6 точки след първата победа в групата и завърши на четвърто място, пред отбора на Черна гора, който остана последен с 3 точки.

България – Чехия 1:0

1:0 Васил Божиков (56′)

БЪЛГАРИЯ: 1. Георги Георгиев, 2. Страхил Попов, 21. Георги Терзиев, 15. Васил Божиков, 3. Петър Занев, 7. Георги Костадинов, 16. Кристиян Малинов, 10. Ивелин Попов, 9. Вандерсон, 11. Кирил Десподов, 19. Марселиньо

ЧЕХИЯ: 16. Коларж, 2. Кадержабек, 3. Челустка, 8. Дарида, 9. Ондрашек, 13. Шевчик, 14. Янкто, 15. Соучек, 17. Кудела, 18. Боржил, 21. Крал