България би Армения при юношите

0
balgariq u19 kosovo u19 62

Юношеският национален отбор по футбол на родените през 2000-та година (U18) победи с 2:1 Армения в контрола, играна в базата на БФС в „Бояна“.

Резултатът бе оформен още преди почивката. Мартин Минчев (набор 2001) откри след самостоятелна акция в 15-ата минута. В 35-ата гостите изравниха.

Още в 41-ата обаче Преслав Боруков изработи дузпа и сам реализира от 11-те метра.

В четвъртък двете селекции, които вече започнаха подготовка за първия кръг евроквалификации наесен, ще се противопоставят още веднъж.

Съставът на България U18: Петър Иванов (Левски), Адриан Гиргинов (ЦСКА-София), Димитър Митев (Пирин Благоевград), Тихомир Димитров (Лудогорец), Виктор Попов (Черно море), Илия Груев (Вердер Бремен), Стефан Гаврилов-капитан (Шефийлд Уензди), Божидар Чуканов (ЦСКА-София), Кристиан Добрев (Ботев Пловдив), Преслав Боруков (Шефийлд Уензди), Мартин Минчев (Черно море);

Резерви: Стилиян Ангелов (Ботев Пловдив), Иво Димитров (Септември), Никола Борисов (ЦСКА-София), Валентин Антов (ЦСКА-София), Джошкун Теменужков (Лийдс), Мартин Дичев (Черно море), Хюсеин Кельовлуев (Лудогорец), Иван Йорданов (Лудогорец), Емануил Личев (ЦСКА-София), Денислав Станчев (Верея);

Селекционер: Ангел Стойков