Балъков и Наско Сираков най-резултатни на „Ивайло“

0
nasko sirakov

Любопитни факти за срещите между Етър и Левски във Велико Търново

Равносметката от последните 10 срещи е: 4 равенства и 6 победи за сините.

В 29 срещи са отбелязани 64 гола (21 от виолетовите и 43 от столичани), средно по 2.20 на мач.

Най-често двубоите във Велико Търново са приключвали при следните резултати: 0:0 – 6 пъти, 3:0 – 5 пъти (5 за сините, от които една служебна), 1:0 – 4 пъти (1 за Етър и 3 за Левски), 2:1 – 4 пъти (1 за виолетовите и 3 за сините) и 1:1 – 3 пъти.

Най-резултатни от Етър в двубоите във Велико Търново са: 4 гола – Кр. Балъков, 2 – Б. Генчев.

Най-резултатни за Левски са: 3 – Н. Сираков, 2 – В. Митков, Г. Цветков, Кр. Борисов, Р. Гочев, М. Вълчев, Н. Илиев и Д. Боримиров.

Най-резултатният двубой е победата на Етър с 4:2 на 1 декември 1990 година.

В полза на Етър е отсъдена една дузпа, която е peaлизирана от Ил. Киряков.

В полза на Левски са отсъдени 2 дузпи, които са реализирани от Г. Цветков и В. Войнов.

Автор на най-бързия гол е Ангел Червенков от Етър във 2-ата минута при равенството 2:2 на 6 април 1994 година.

В последната минута е отбелязан един гол, дело на Ем. Кременлиев от Левски.

Двама чужденци са вкарали голове за виолетовите: Иг. Кислов и Фл. Боджаж.

За Левски са реализирали двама чужденци: Д. Яблонски и Ж. Кабрал.

В срещата Етър – Левски 4:2 на 1 декември 1990 година футболистът на Етър Илиян Киряков отбелязва в 60 минута гол №700 за виолетовите в А група.

В 25 кръг се е играл един двубой през 1975 година, когато гостите побеждават с 4:0.

През март двата отбора са играли на стадион „Ивайло“ един път през 1997 година и завършват 1:1./ „Тема спорт“