Аякс удари и Тотнъм,докосва финала в ШЛ(ВИДЕО)

0

Аякс постигна нов успех като гост в тазгодишното издание на Шампионска лига. Холандският тим излъга Тотнъм като гост с 1:0 и е много близо до мечтания финал в най-комерсиалния европейски клубен турнир. Единственото попадение в днешния мач реализира правещия фурор през тази кампания Дони ван де Беек в 15-ата минута. Атакуващият полузащитник получи отлично извеждащо подаване от Хаким Зиеш, което свари неподготвена защитата на „шпорите“. В 79-ата минута тимът на Тен Хаг се размина и с втори гол, след като удар на Давид Нерес срещна страничната гред
Отборът на Ерик тен Хаг загатна за големи си потенциал с равенствата срещу Байерн (Мюнхен) и не остави съмнение в превъзходството си срещу Бенфика и АЕК. На осминафиналите грандът от Амстердам шокира хегемона в Шампионската лига през последните години Реал Мадрид, а в следващия кръг взе скалпа и на друг от фаворитите в турнира Ювентус.