Австрия с историческа победа над дебютанта Северна Македония (ВИДЕО)

0
-
-

Австрия победи Северна Македония в мач от група „С“ на ЕВРО 2020. На стадион „Арена Национал“, селекцията на Франко Фода се наложи с 3:1. Същевременно това бе и първа, историческа победа за тях на еврофинали. За тази на Игор Ангеловски това пък бе дебют на европейско първенство.

Австрия поведе в 18-ата минута. След центриране отляво, Лайнер засече от въздуха във вратарското поле за 1:0.

240 секунди по-късно Австрия можеше да удвои аванса си. Удар отблизо на Калайджич обаче спасен от вратаря.

В 28-ата минута Северна Македония изравни. След като защитата на Австрия направи поредица от грешки, Горан Пандев прати топката в опразнената врата за 1:1.

В 63-ата минута Северна Македония можеше да осъществи пълен обрат. Пандев бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В ответната атака пък вратарят на символичните гости Димитриевски се разтегна максимално и успя да избие удар с глава на Грегорич.

В 78-ата минута Австрия възстанови аванса си. Алаба центрира отляво, а Грегорич изпревари Димитриевски и засече от границата на вратарското поле за 2:1.

В 89-ата минута Австрия сложи точка на спора. Марко Арнаутович излезе сам срещу вратаря, преодоля го и на празна врата не сгреши за крайното 3:1.